Boletice po poločase hrůzy předvedly skvělý obrat - Boletice n./L. - SK Pronako Hostovice 3:2 (0:2)

09.04.2017 17:08

Boletice po poločase hrůzy předvedly skvělý obrat

Hostovice zkolabovaly, když ztratily utkání, ve kterém dominovaly.

Boletice byly na ručník
Na půdě nováčka z Boletic se představily Hostovice. Oba týmy měly co napravovat, jelikož v prvním jarním kole shodně prohrály 0:4. Favoritem byly přeci jen Hostovice, které navíc na podzim doma přejely Boletice 5:1.

Prakticky celý poločas hosté dominovali. Domácí Spartak hrál špatně, někdy si nebyl schopen ani přihrát. To hosté byli aktivní a vytvářeli si spoustu šancí. Ve 22. minutě dostal kolmou přihrávku Petr Lank, který vzápětí míč uklidil na zadní tyč. A za čtyři minuty bylo domácím ještě hůř. Arnošt Černohorský napřáhl z hranice velkého vápna a Milan Novák inkasoval podruhé.

Právě boletický brankář ale zabránil dalším brankám, i díky němu byl stav v poločase pouze 0:2.

Střídající Cimpl byl u všech tří branek
Ve druhém poločase ale bylo všechno jinak. Hostovice polevily a Boletice vycítily šanci. V 58. minutě přišel kontaktní gól. Po rychlé domácí akci byl ve vápně faulován střídající Ondřej Cimpl. Následnou penaltu proměnil Pavel Znojemský - 1:2.

Boletice tato branka nakopla a Hostovice se dostaly i díky nakopáváným míčům pod tlak. V 71. minutě domácí vyrovnali. Po rohovém kopu vyhrál Cimpl souboj s brankářem Koželuhem. Míč se odrazil k Lukáši Rantfnerovi, který ho na třetí pokus dostal do sítě.

Parádní obrat Boletice dokonaly v 87. minutě. Hrající předseda Miloslav Šindelář poslal do úniku Cimpla. Ten vzápětí propáli Koželuha a tři body pro domácí byly na světě. Hostovice se pak v poslední minuty radovaly z vyrovnání, jejich radost ale byla zbytečná, branka díky postavení mimo hru neplatila.

Boletice tak v boji o záchranu získaly cenné vítězství, aktuálně jsou jedenácté. V dalším kole jedou na půdu posledního Šenova. Hostovice jsou páté, v 16. kole hostí rozjetý Šluknov.

Boletice n./L.
Miloslav Šindelář, hrající předseda Spartaku Boletice n. L.
: "Cenné vítězství, Hostovice jsou kvalitní tým. V prvním poločase jsme hráli špatně, mohli jsme být rádi, že to bylo jen o dva góly. V kabině musel trenér zvýšit hlas, pomohlo dvojí střídání, hlavně Ondra Cimpl byl na hřišti hodně znát. Dobře také zachytal brankář Novák."

Roman Löffler, vedoucí SK Pronako Hostovice:
"Porazili jsme sami. Poločas měl být 4:0 pro nás, to by bylo po zápase. Do druhé půle kluci asi nastoupili s tím, že se nemůže nic stát. Opak byl pravdou, Boletice byly aktivní, nakopla je penalta. Pak nás zatlačily dlouhými nákopy a nakonec utkání otočily. Dobře jim zachytal brankář. Jen škoda, že v 90. minutě to možná žádný offsajd nebyl. Ale na to se rozhodně nechceme vymlouvat."

Autor: Jaroslav Zeman

Boletice n./L.
M. Novák [-] - J. Rohlíček [-] (46. O. Cimpl [-] ) , J. Němec [-] , T. Beutler [-] , L. Rantfner [-] (90. P. Procházka [-] ) , R. Klaban [-] (70. S. Šorm [-] ) , P. Znojemský [-] , M. Švec [-] , M. Šindelář [-] , P. Horáček [-] (25. D. Plosza [-] ) , M. Ženíšek [-]

J. Koželuh [-] - T. Mohaupt [-] , P. Sibal [-] - J. Langer [-] , T. Štorc [-] , A. Černohorský [-] , D. Veselý [-] (74. D. Bude [-] ) , P. Lank [-] , M. Tipan [-] , M. Křesánek [-] - J. Štolba [-]