Chceme si nadělit pěkný dárek, říkají po úspěšném podzimu v Hostovicích

29.03.2017 16:05

Chceme si nadělit pěkný dárek, říkají po úspěšném podzimu v Hostovicích

Po loňské neúspěšné sezoně se museli pakovat zpátky do 1.B třídy. V ní se ale fotbalistům Hostovic na podzim znovu dařilo a po polovině soutěže jim patří třetí místo s osmibodovou ztrátou na lídra z Chuderova.

Hratelné to určitě je. Chceme i na jaře vyhrávat. Letos slavíme 70. výročí a rádi bychom si nadělili pěkný dárek. Kdyby to byl návrat do 1.A třídy, byla by to paráda!" zasnil se vedoucí mužstva Roman Löffler.

Po podzimu jste třetí v tabulce. Panuje s umístěním spokojenost?

Asi ano, i když já osobně jsem chtěl skončit do 2. místa. Hlavní ale je, že se po sestupu z A třídy držíme v popředí tabulky, což jsme chtěli. Přece jen je v soutěži hodně kvalitních týmů.

V čem se vašemu týmu dařilo a co je potřeba zlepšit?

Zlepšit se musí hlavně přístup hráčů, se kterým jsme občas nebyli spokojení. Jeden zápas jsme zahráli dobře, ale v dalším si pak kluci mysleli, že když je to B třída, tak to půjde samo.

Máte třetí nejlepší útok v soutěži. Čím to je, že se vám střelecky tak dařilo?

Zkoušeli jsme různé varianty v útoku, na pozici útočníků se točili Veselý, Slavíček, Popescu a Štorc. Když se jednomu nedařilo, tak dával góly druhý.

Začátek soutěže vám vyšel, ale po čtyřech výhrách následovaly porážky s Trmicemi a Benešovem. Došel vám dech?

Ne, bylo to kvalitou soupeřů. Na Benešov se nám nikdy nedařilo, dokonce i v sezoně, kdy jsme postupovali do A třídy, jsme s ním prohráli dvakrát 0:4. Benešov vůbec na podzim prokázal výbornou formu. Mají mladý tým a velké hřiště, je to jeden z adeptů na postup.

A dalšími jsou které týmy?

Určitě vedoucí Chuderov a snad i my. Zlobit ale bude možná i Union s nejlepším střelcem soutěže Murdychem (23 gólů!). Tedy pokud si ho nevytáhnou do vyšší soutěže. Bez něj by asi byli poloviční.

Které zápasy se vám na podzim povedly?

Určitě právě s Unionem. Hrálo se na umělé trávě a bylo to vyhecované. Kluci k tomu ale přistoupili přesně tak, jak bychom si představovali a soupeře smázli 7:2.

A nejhorší zápas podzimu?

Jednoznačně v Benešově, kde jsme prohráli 0:5 a domácí nás k ničemu nepustili. Mrzí mě i porážka v Chuderově. Derby má vždycky šťávu a moc jsme ho chtěli zvládnout, ale ve druhé půli nás domácí přehráli a prohráli jsme 1:3.

Kdy zahájíte přípravu na jarní část a jak bude vypadat?

Začínáme 31. ledna a trénovat budeme dvakrát týdně. Budeme střídat umělou trávu s tělocvičnou. Soboty si necháme na přátelská utkání. Soupeře sháníme.

Dojde k nějakým změnám v kádru?

Tým by měl zůstat pohromadě. Rádi bychom ale přivedli tři až čtyři mladé hráče, musíme trochu omladit a rozšířit kádr. Na podzim nás bylo sedmnáct, ale pak přijdou zranění a pracovní povinnosti a najednou jedete do Benešova jen v jedenácti lidech…

A jaké budou cíle Hostovic v jarní fázi? Je reálné dohnat ztrátu na Chuderov?

Reálné to určitě je, navíc nevíme, kolik týmů půjde nahoru. Takže rozhodně nechceme zůstat třetí. Chceme vyhrávat a bavit fotbalem naše fanoušky.

Zdroj: www.ustecky.denik.cz