Hodnocení minulé sezony očima vedoucího mužstva Romana Bobana Löfflera

04.08.2016 21:34

Rozhodl katastrofální podzim, přiznávají v Hostovicích

Loni touto dobou křepčili nad pohárem pro vítěze 1.B třídy a radovali se z postupu. Letos mají fotbalisté Hostovic opačné starosti.

V 1.A třídě vydrželi jen jediný rok a poté, co obsadili třinácté místo v tabulce, se stěhují zpátky o soutěž níže. „Představovali jsme si to hezky, ale realita byla jiná," uznal vedoucí týmu Roman Löffler.

Jaké tedy byly vaše předsezónní představy?
Šli jsme do soutěže s tím, že se chceme zachránit. Jenže podzim byl z naší strany doslova katastrofální, uhráli jsme jen osm bodů a už po polovině sezony tak bylo o našem sestupu prakticky rozhodnuto.

Co stálo za tím, že se vám v soutěži vůbec nedařilo?
V prvních dvou kolech jsme uhráli pět bodů a asi jsme si mysleli, že to půjde samo. Od třetího kola nás ale začala kosit těžká a dlouhodobá zranění hráčů, jako zlomená noha, ruka či natržená ledvina. Najednou jsme zápasy hráli bez střídání a upřímně, ukázalo se, že pro některé kluky je tato soutěž až moc. Na podzim jsme navíc v osmi zápasech po sobě nedokázali skórovat ze hry, což je prostě špatné. A naopak jsme dostávali branky po laciných individuálních chybách.

S jakými plány jste pak vstupovali do jara? Věřili jste v zázrak?
Ze začátku jarní části ani moc ne, ale náš herní projev se zlepšil. Začali jsme bodovat, udělali jsme sérii pěti zápasů v řadě, ve kterých jsme bodovali. Řekli jsme si, že hlavně nechceme skončit poslední v tabulce, a že musíme soutěž dohrát se ctí. To se nám i podařilo, ale ztrátu už jsme bohužel nedohnali. Rozhodly asi zápasy s týmy ze spodku tabulky, vždyť třeba se Šluknovem jsme dvakrát prohráli a nezvládli jsme ani domácí zápas Křešicemi. Mohli jsme se na ně dotáhnout, ale místo toho nás soupeř vrátil zpátky do reality.

Přesto jistě najdete na jarním zlepšení pozitiva…
Ano, pochválil bych především starší hráče Hodka, Dvořáka či Nováka, než se zranil. Svým přístupem táhli mladší kupředu, předávali jim zkušenosti. Klukům jsme na jaře řekli, ať si soutěž hlavně užijí a třeba Gajdoš se nám rozstřílel, když dal na jaře čtrnáct branek. Povedly se nám i některé zápasy, třeba třetí Lovosice B jsme porazili 6:2 a výborný duel jsme sehráli i s vedoucí Brnou. S výjimkou Děčína a Šluknova si nevybavuji zápasy, ve kterých by nás soupeř vyloženě přehrával. A to je pozitivní zkušenost, snad si z toho kluci něco vzali.

Po roce padáte zpátky do 1.B třídy. Najdou na ni hráči motivaci a jaké budou vaše cíle?
Každý tým chce vyhrávat a i my jsme na tom stejně. Chtěli bychom v 1.B třídě hrát prim, bojovat o čelo tabulky. Jiný cíl, než skončit do druhého místa si ani dát nemůžeme. Samozřejmě to ale bude těžké, vzhledem k tomu, že padáme z vyšší soutěže, každý se na nás bude chtít jistě vytáhnout.

Dojde ve vašem kádru k nějakým změnám?
Tým by měl zůstat pohromadě, až na přestup Gajdoše do Velkého Března. Je to mladý hráč a na jaře mu to lepilo, nemůžeme mu ale bránit v rozvoji. Má ve Velkém Březně kamarády a navíc hrají vyšší soutěž. Třeba se nám za rok zase vrátí, uvidíme. Oslabení to bude, ale nedá se nic dělat. Musíme najít jiného střelce.
Zdroj: www.ustecky.denik.cz