Hostovice porazily Velký Šenov a vyhrály třetí zápas v řadě

09.05.2017 16:46

Hostovice porazily Velký Šenov a vyhrály třetí zápas v řadě

SK Velký Šenov - SK Pronako Hostovice 1:3 (1:1)

Branky: 41. R. Smejkal - 27. J. Vondruška , 59. M. Křesánek , 85. A. Černohorský

Domácí hráli poločas vyrovnanou partii. Pak ale odpadli.

Vyrovnaný poločas
Předposlední Velký Šenov doma hostil Hostovice. Favoritem byli rozhodně hosté, kteří stále bojují minimálně o čtvrté místo v tabulce. Naopak domácí při předpokladu, že budou sestupovat minimálně dva týmy, jsou jednou nohou v okresním přeboru.

Na podzim Hostovice doma porazily Šenov 3:1. Na jaře se historie opakovala. Ale pěkně po pořádku.

V prvním poločase se domácí hostům vyrovnali, v některých pasážích byli dokonce mírně lepším celkem. První branka padla v 27. minutě, kdy se po hezké akci prosadil Jaroslav Vondruška - 1:0.

Hostovice přebíraly iniciativu, paradoxně ale dostaly branku. V 41. minutě se domácí prosadili po rohovém kopu, když vyrovnal mladičký Roman Smejkal - 1:1.

Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu, který byl vlastně zasloužený.

Hostovice už byly aktivnější
Po změně stran byli hosté aktivnější, domácí postupem času docházely síly. V 59. minutě vedl akci Milan Tipan, jeho nahrávku si jeho jmenovec Křesánek. A ačkoliv jeho střela byla poměrně slabá, zapadla přesně k tyči - 1:2.

Šenov musel hru otevřít, ovšem šance byly spíše na druhé straně. Definitivní rozhodnutí padlo v 85. minutě. Na centr Michala Nováka si naběhl Arnošt Černohorský, který hlavou překonal Jiřího Hofmana - 1:3.

Velký Šenov tak zůstává poslední, na Přestanov ztrácí devět bodů. V dalším kole hostí první Benešov. Hostovice vyhrály potřetí v řadě a jsou páté. O víkendu doma hostí Heřmanov.

SK Velký Šenov
Karel Kirchberger, trenér SK Velký Šenov:
"Zasloužené vítězství hostů, kteří nás hlavně ve druhé půlce přehrávali. Měli jsme v sestavě dorostence, kteří měli v zádech svůj zápas. První půle ještě šla, pak už jsme to nestíhali."

Roman Löffler, vedoucí SK Hostovice:
"Musím přiznat, že v první půli hráli domácí dobře, místy byli i lepším celkem. Po změně stran ale postupně odpadali fyzicky. My jsme krom dvou gólů měli i další šance a nakonec zaslouženě vyhráli."

Autor: Jaroslav Zeman

SK Velký Šenov
J. Hofman - R. Vichterey, R. Smejkal (72. M. Kucr) , D. Verner, T. Rubanický, J. Petružálek, J. Pánik (65. F. Skyva) , K. Malý, R. Tlapák, L. Kříž, J. Bálek

V. Dvořáček - J. Vondruška (69. D. Veselý) , J. Dvořák, M. Novák, M. Křesánek - A. Černohorský, M. Tipan, J. Langer, T. Štorc - D. Bude, P. Lank (84. F. Harciník)