Hostovice přestřílely Heřmanov, Tipan dal hattrick - SK Pronako Hostovice - TJ Heřmanov 5:3 (4:1)

21.05.2017 21:42

Hostovice přestřílely Heřmanov, Tipan dal hattrick

Branky: 9. M. Tipan , 10. J. Štolba , 27. M. Tipan , 33. A. Černohorský , 61. M. Tipan (p.) - 35. P. Havlíček , 65. R. Majerik , 78. P. Havlíček

Domácí celek měl parádní první poločas, ve kterém hostům nasázel čtyři branky.

Hostovice byly hodně produktivní
Na nepříliš dobrý trávník do Hostovic dorazil Heřmanov. Favoritem byli domácí fotbalisté, kteří třikrát v řadě zvítězili. Heřmanov ale naposledy doma smetl Trmice. A co podzimní vzájemný duel? V něm padlo devět branek, Hostovice tehdy vyhrály v Heřmanově 6:3.

Hodně branek padlo i v jarní odvetě. Domácí měli skvělý vstup do zápasu, v 9. minutě využil Milan Tipan nedorozumění stopera a brankáře Pospíchala, mladý hostovický fotbalista pak dával do prázdné - 1:0. A za další minutu přidaly Hostovice další trefu. K brance se dostal Jiří Štolba, který nedal Pospíchalovi šanci - 2:0.

Domácí celek byl aktivnější a do poločasu přidal další dvě branky. Ve 27. minutě utekl Tipan po pravé straně a svým druhým gólem v utkání dal na 3:0. Ve 33. minutě přišla pro Heřmanov další rána. Parádní centr Jaroslava Dvořáka uklidil hlavou do sítě Arnošt Černohorský - 4:0.

Hosté o sobě dali vědět o dvě minuty později, když dokázal snížit Petr Havlíček mladší - 4:1. Logicky ale byly o poločase daleko spokojenější Hostovice.

Tipan dosáhl na hattrick
Po změně stran Hostovice nadále byly lepším celkem. V 61. minutě navíc dostaly výhodu pokutového kopu. K penaltě se postavil dvoubrankový střelec Milan Tipan, aby o pár vteřin později slavil hattrick - 5:1.

Domácí trenér pak sestavu trochu prostřídal, Heřmanov nic nezabalil a bojoval až do konce. Odměnou mu byly dvě trefy, které pouze kosmeticky upravily výsledek. V 65. minutě se trefil Radek Majerik, v 78. minutě pak na konečných 5:3 uzavřel Petr Havlíček starší.

Hostovice slaví čtvrté vítězství v řadě, v dalším kole hraje v Přestanově. Naopak Heřmanov je devátý, v dalším kole hosté Velký Šenov.

Roman Löffler, vedoucí SK Hostovice:
"Po dlouhé době se nám povedl první poločas, ve kterém jsme byli hodně produktivní. Po změně stran jsme za stavu 5:1 tak trochu přestali hrát. Heřmanov to nezabalil a ještě snížil. Myslím si, že to ale bylo naše zasloužené vítězství."

Autor: Jaroslav Zeman

V. Dvořáček - P. Mecl, J. Dvořák, P. Sibal - J. Štolba (46. F. Harciník) , M. Tipan (70. M. Novák) , M. Křesánek, A. Černohorský, J. Langer, T. Štorc - P. Lank (14. D. Veselý)

TJ Heřmanov
M. Pospíchal - P. Havlíček, J. Majer (22. R. Wenzel) , V. Váňa, R. Rojko, T. Vlasák (61. V. Vašák) , R. Majerik, M. Šturm, J. Folprecht, Z. Čapek, P. Havlíček