Hostovice přestřílely Přestanov a mají páté vítězství v řadě!

01.06.2017 17:29

Hostovice přestřílel Přestanov. A mají páté vítězství v řadě!

TJ Přestanov - SK Pronako Hostovice 4:5 (2:4)

Branky: 3. O. Gasiorovszki , 33. D. Dvořák , 53. P. Šmejkal , 83. D. Dvořák - 4. T. Valenta (vl.) , 6. T. Štorc , 29. T. Štorc , 37. J. Štolba , 47. T. Štorc

Výraznou měrou k tomu přišel Tomáš Štorc, který dal hattrick.

Valenta si dal opět vlastní gól
Fotbalisté Přestanova, kteří bojují o záchranu, hostili Hostovice. Ačkoliv domácí na jaře nehrají špatně, favoritem byli hosté. Ti vyhráli čtyřikrát v řadě, na podzim navíc doma zničili Přestanov jasně 10:1.

Utkání začalo poměrně svižně, už ve 3. minutě dostal domácí do vedení Ondřej Gasiorovszki - 1:0. Jenže Hostovice předvedly rychlý obrat. Nejprve si za minutu vstřelil vlastní gól Tadeáš Valenta - 1:1. Ano, ten Valenta, který si v minulém kole dal dva vlastní góly.

V 6. minutě už hosté vedli, střelou z dálky na zadní tyč se prosadil Tomáš Štorc - 1:2.

V 29. minutě se prosadily opět Hostovice, z hranice velkého vápna napřáhl opět Tomáš Štorc, který prostřelil Lukáše Drába - 1:3.

Ofenzivní fotbal pokračoval, ve 33. minutě snížil dobře hrající Dominik Dvořák - 2:3. Jenže hosté si do kabin přeci jen přinesli dvoubrankový náskok. Ve 37. minutě přišel centr do vápna, který hlavou v branku přetavil Jiří Štolba - 2:4.
Pro Štolbu to byla v sezóně branka číslo 14.

Štorc dokonal hattrick
Po změně stran se na branky také nečekalo dlouho, na hřišti se hrál opravdu pěkný zápas. Ve 47. dokonal Tomáš Štorc hattrick. Hostovický střelec dostal dlouhý míč, zbavil se obránce a chladnokrevně zakončil - 2:5. Štorc se v sezóně trefil už potřinácté.

Přestanov to ale nezabalil, na malém hřišti si pomáhal nákopy a standardními situacemi. V 53. minutě snížil Patrik Šmejkal - 3:5. Šmejkal se dal sedmnáctou branku v sezóně.

Hostovice pak dlouho držely dvoubrankový náskok, v 83. minutě ale přišlo drama. Po závaru se podruhé v zápase trefil Dominik Dvořák - 4:5. V závěru pak měli domácí ještě velkou tutovku, na vyrovnání ale nedosáhli.

Hostovice tak vyhrály popáté v řadě, v dalším kole doma hostí Horní Podluží. Přestanov zůstává dvanáctý, ve 23. kole jede do Velkého Šenova.

TJ Přestanov
Roman Kratochvíl, trenér TJ Přestanov:
"Zase jsme si dali vlastní gól. Valenta završil svůj smolný hattrick. Začali jsme dobře, ale Hostovice mají mladé a běhavé mužstvo. Snažili jsme se, ale hosté pak zabrali. A my je nestíhali. V závěru jsme mohli vyrovnat, ale to by pro hosty bylo kruté. Myslím si, že vyhráli zaslouženě. Byl to ale pěkný a otevřený fotbal, nikdo nechtěl hrát zanďoura."

Roman Löffler, vedoucí SK Hostovice:
"Byl to moc pěkný fotbal, divákům se musel líbit. Bylo to poměrně vyrovnané utkání, ale myslím si, že jsme o ten gól byli lepší. Zase nám nevyšel závěr, stejně jako s Heřmanovem, jsme i tady dvakrát inkasovali. A bylo z toho drama. Nakonec jsme o udrželi, tři body nás těší."

Zdroj: www.fotbalunas.cz

Autor: Jaroslav Zeman

TJ Přestanov
L. Dráb - T. Valenta, J. Voráček, J. Doležal, M. Krušina - M. Charvát, P. Tvrdík (6. M. Starinský) , O. Gasiorovszki (65. M. Levinský) , A. Pospíšil (70. J. Pavlík) - P. Šmejkal, D. Dvořák

V. Dvořáček - P. Sibal (84. F. Harciník) , J. Dvořák, P. Mecl - J. Štolba, T. Štorc, J. Langer, M. Tipan, M. Novák (46. P. Lank) , M. Křesánek (90. D. Veselý), A. Černohorský

ŽK: 15. M. Krušina , 65. J. Doležal , 76. T. Valenta - 62. P. Lank , 65. P. Sibal .
Hráči zápasu: D. Dvořák - T. Štorc .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: Šefčík Josef - VLK Lukáš, MAREŠ Jaroslav.