Hostovice se dál topí, Křešice oživily naději

04.04.2016 20:51

Souboj dvou posledních týmů tabulky vyzněl daleko lépe pro Křešice, které zvítězily 3:1.

Domácí sháněli brankáře na poslední chvíli

V důležitém boji "o šest bodů" Hostovice na poslední chvíli sháněli brankáře. Jeden nepřišel, druhého museli "vytáhnout" z rodinné oslavy. To Křešice měly takřka optimální sestavu a velmi brzy udeřily. Už po třech minutách se po mlýnici před brankovou čárou k míči dostal Patka, který ho rychle poslal do domácí sítě. Hosté byli lepší a po půl hodině už vedly o dvě branky. Lepičovu ještě domácí brankář vyrazil, Kučera ho ovšem břichem dorazil do sítě. Nic podstatného už se v první půli neudálo.

Křešice přidaly třetí trefu a bylo vymalováno

Jakékoliv úvahy o obratu v zápase vzala Hostovicím 53. minutě. To byl totiž ve vápně faulován Bezemek. Lenrt pokutový kop proměnil a prakticky rozhodl. A to měli domácí štěstí, protože Křešice zahodily několik obrovských šancí. Jenže do domácí sítě další trefa napadla, naopak v 83. minutě vystřelil Hostovicím čestný úspěch krásnou trefou Gajdoš. To byla jen malá náplat na další domácí porážku.

Jan Deutsch, trenér SK Hostovice: "Musím uznat, že Křešice věděly, o co hrají. Byly důraznější, rychlejší a lepší. Nás srazil špatný začátek. Kluci bohužel nenavázali na bojovný výkon z Mojžíře. Naše situace je ještě těžší, ale nevzdáváme se."

FK Schoeller Křešice

Luboš Pekárek, vedoucí FK Křešice: "Hostovice jsou rozhodně nejslabším celkem soutěže. Byli jsme jasně lepší a mohli dát klidně osm gólů. Konečně byl k dispozici takřka kompletní kádr. Tři body jsou pro nás hodně důležité."

Sestava:

SK Pronako Hostovice: J. Koželuh - V. Hodek , D. Bude - T. Štorc , J. Dvořák , J. Langer , M. Křesánek , M. Tovara (65. N. Šabani) - M. Gajdoš , J. Štolba (85. V. Fajt) , J. Pokorný (50. F. Harciník)
FK Schoeller Křešice: O. Větvička - J. Kučera (65. J. Rusý) , J. Lepič , A. Bezemek , D. Lenrt , K. Patka , L. Lébl (85. M. Restej) , J. Suchánek , V. Kühn , L. Schoř , L. Cibulka

Branky: 83. Gajdoš - 3. Patka, 28. Kučera, 53 Lenrt (p.)

ŽK: 53. V. Hodek , 61. T. Štorc , 71. D. Bude - 28. A. Bezemek , 85. K. Patka .

zdroj: www.fotbalunas.cz