Hostovice vyzrály na první Benešov!

02.05.2017 22:45

Hostovice vyzrály na první Benešov!

SK Pronako Hostovice - MSK Benešov nad Ploučnicí1:0 (0:0)

Lídr tabulky se neadaptoval na horší terén, bojovnost zvítězila nad kombinací.

Hostovice působily lepším dojmem
Hostovice doma přivítaly Benešov. Favoritem utkání byli hosté, kteří celé soutěži vévodí. Ovšem domácí nejsou žádná ořezávatka, stále jsou v boji o čtvrté místo. Navíc na podzimní zápas nevzpomínají v dobrém, tehdy v Benešově vyfasovaly debakl 0:5.

Od začátku utkání byli domácí asi lepším týmem. Benešovu nevoněl přeci jen horší trávník, jeho kombinační hra trpěla. Hostovice hrály jednoduše, míče hodně nakopávaly. A v první půli z toho byla dvě břevna a další šance po přímém kopu, který vytáhl pozorný brankář Jiří Minařík.
Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.
 

Rozhodla standardní sitauce
Po změně stran se pokračovalo ve stejném duchu. Postupem času bylo jasné, že rozhodne jediná branka. Ta se nakonec zrodila deset minut před koncem. Benešov fauloval, domácí dostali výhodu trestného kopu. K němu se postavil Tomáš Štorc, míč poslal před bránu, kde si naskočil Petr Lank, který hlavou překonal Minaříka - 1:0.

Vítězství nakonec Hostovice udržely, Benešov tak prohrál podruhé v sezóně.

Stále sice vede, druhý Chuderov ale ztrácí pouze jeden bod. Hostovice jsou sedmé, na čtvrtý Chlumec ovšem ztrácejí jen dva body.

V dalším kole jedou Hostovice na půdu předposledního Velkého Šenova, Benešov doma hostí právě čtvrtý Chlumec.


Ohlasy k zápasu

SK Pronako Hostovice
Roman Löffler, vedoucí SK Hostovice:
"Pro nás je to cenné vítězství. A myslím si, že i zasloužené. Bylo vidět, že Benešov si nezvykl na náš terén. Přesto mě svou hrou zklamal, měli jsme více šancí, výsledek je spravedlivý."

MSK Benešov nad Ploučnicí
Miroslav Vrabec, trenér MSK Benešov nad Ploučnicí:
"Strašný terén. Malé a hrbolaté hřiště, které je navíc z kopce. Nemohli jsme hrát naší hru, kombinace nebyla možná. Takže jsme to nakopávali, jako domácí. Nakonec rozhodla standardní situace. Ale Hostovice nakonec vyhrály zaslouženě, působily na mě důraznějším dojmem. Nic se neděje, hodíme to za hlavu. Stále vedeme."

Autor: Jaroslav Zeman

Sestavy

SK Pronako Hostovice
V. Dvořáček - P. Sibal, P. Lank, M. Křesánek (46. D. Veselý) , A. Černohorský, J. Dvořák, P. Mecl, M. Tipan, J. Langer (42. M. Novák) , J. Vondruška, T. Štorc

MSK Benešov nad Ploučnicí
J. Minařík - J. Polanský, R. Kolář, M. Hora, V. Malý (65. D. Marek) , R. Horvát, D. Mottl, K. Pařízek, L. Knespl, M. Brom, P. Padrta

 

Branky: 81. P. Lank
ŽK: 15. J. Dvořák , 51. P. Mecl
Hráči zápasu: J. Dvořák - J. Minařík
Počet diváků: 70
Rozhodčí: Topinka Josef - Davignon Jan, Živnůstka Filip

Zpět