Ještě nic nebalíme, slibuje vedoucí posledních Hostovic

04.01.2016 14:13

Ještě nic nebalíme, slibuje vedoucí posledních Hostovic

Hostovice /ROZHOVOR/ - V loňské sezoně váleli a poráželi jednoho soka za druhým. Fotbalisté Hostovic si skvělými výkony v 1.B třídě zajistili vstupenku do vyšší soutěže, kde nechtěli být jen do počtu.

V loňské sezoně slavili fotbalisté Hostovic postup, v 1.A třídě jsou ale po podzimu poslední a euforii rychle vystřídalo zklamání. Autor: Deník/Rudolf Hoffmann

Z rozjetého vlaku se ale brzy stal motoráček. Tým Jana Deutsche vyhrál jen tři z třinácti zápasů a euforii rychle vystřídala bezmoc. Poslední místo tabulky a zisk osmi bodů hovoří za vše.

"Je to pro nás velké zklamání. Věděli jsme, že nás ve vyšší soutěži nečeká nic jednoduchého, ale chtěli jsme na podzim uhrát šestnáct až osmnáct bodů. To se nám nepovedlo," povídal smutným hlasem Roman Löffler, vedoucí nováčka z Hostovic.

Kde hledat hlavní příčiny vašich podzimních nezdarů?
Bylo jich více. Zbytečně jsme ztráceli body v domácím prostředí, s Českou Kamenicí, Velkým Šenovem i Libouchcem jsme mohli zvítězit. To je devět bodů, které nám teď chybí. Venku jsme zvítězili jen v Křešicích, jinak jsme na hřištích soupeřů nebodovali.

Navíc jste měli abnormálně zaplněnou marodku, že?
Ano, trápila nás dlouhodobá zranění, mimo hru jsme měli šest až sedm hráčů a nejednalo se o lehká zranění, byla tam natržená ledvina, zlomená noha, zlomená ruka a podobně. Někteří hráči, kteří nastupovali do zápasů, na tuto soutěž nemají kvalitu. Na druhou stranu jsme ale byli rádi, že hráli. Jinak bychom to vůbec nedali dohromady. Nechceme se na zranění vymlouvat, ale je pravdou, že jsme v žádném utkání nebyli kompletní.

I kvůli rozsáhlé marodce jste v průběhu podzimu angažovali posilu Ahmeda Umara?
Potřebovali jsme zkvalitnit útok, osm zápasů po sobě jsme nedali gól. Bohužel i Ahmed měl problémy se zraněním a dost ho to limitovalo. Nakonec dal asi tři branky, čekali jsme možná více. Na druhou stranu se ukázalo, že jeden hráč to nevytrhne.

Bylo na podzimní části vůbec něco pozitivního?
Po takovém podzimu se moc chválit nedá. Někteří hráči měli dobrou tréninkovou morálku, smutné ale je, že to byli většinou ti starší. Mladí by se nad sebou měli zamyslet, musí změnit přístup. Také mě těší, že ač jsme prohrávali, neuchýlili jsme se k nějakým zákeřnostem.

Po polovině sezony ztrácíte na dvanáctý Velký Šenov pět bodů. Je reálné ztrátu smazat?
Určitě je a my se o to na jaře budeme snažit. Přes zimu pořádně potrénujeme, dáme se dohromady a uvidíme. Rozhodně ještě nic nebalíme.

Kdy zahájíte přípravu na jarní část a jak bude probíhat?
Začneme až 4. února. Je to pozdě, ale potřebujeme, aby se kluci dali zdravotně do kupy. Trénovat budeme třikrát týdně, dvakrát venku a jednou v tělocvičně. Budeme to prokládat přátelskými zápasy, kterých bychom chtěli sehrát pět až šest. Zatím máme domluvená utkání s Krupkou, Střekovem a Trmicemi. Chtěli jsme hrát se silnými soupeři, aby si kluci sáhli na dno.

Dojde během zimy k nějakým změnám ve vašem kádru?
Hostování z Krupky skončilo Umarovi a Roučkovi. Co se týče příchodů, rádi bychom tým doplnili minimálně o tři hráče. Bude to ale složité, přece jen jsme poslední v tabulce a kvalitní hráči se k nám asi nepohrnou. Máme vytipovaná tři až čtyři jména, tak uvidíme, jak to nakonec dopadne. Ještě na to máme měsíc čas.

A s jakými ambicemi vstoupíte do jarní části soutěže?
Cíle jsou jasné, chceme se v soutěži udržet, což bude nesmírně těžké. Samozřejmě se nemůžeme měřit s Brnou nebo Jílovým, kteří jsou kvalitativně jinde, pořád jsou ale v soutěži týmy, se kterými můžeme hrát vyrovnané zápasy. Je to jen o bojovnosti a přístupu hráčů. Tato soutěž už se bez tréninků hrát nedá a to si musí uvědomit. Přemlouvat je nemůžeme, sami si to musí srovnat v hlavě a sami musí chtít. Až teď, když se týmu nedaří, se ukáže, jaká jsme doopravdy parta.

dnes 12:30
     A){ G=Math.round((C/2)-(A/2))}window.twttr.shareWin=window.open('https://twitter.com/share','','left='+H+',top='+G+',width='+D+',height='+A+',personalbar=0,toolbar=0,scrollbars=1,resizable=1');E=F.createElement('script');E.src='https://platform.twitter.com/bookmarklets/share.js?v=1';F.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(E)}());">

Autor: Pavel Přibyl