Jílové neoslnilo, roli favorita ale splnilo

04.05.2016 11:37

Poslední Hostovice předvedly srdnatý výkon. Přesto prohrály 2:4.

Jílové bylo v prvním poločase bídné

Hosté, kteří museli hrát na straně, která je do kopce, první poločas promarnili. Domácí byli lepší, na jejich straně byla agresivita a důraz. Naopak hostům chyběla bojovnost a chuť. Prvních 45 minut neměl výkon Jílového z fotbalem nic společného. Hostovice se dostaly do velké šance, tu ale zlikvidoval Vosecký. Hosté si tak dlouho koledovali, až v 27. minutě přišel trest. Ondřej Michl chtěl odkopnout míč, ale trefil jen záda Štorce a míč zapadl za bezmocného Voseckého. Do kabin tak šli za těsného vedení zaslouženě domácí fotbalisté.

Hostovice doplatily na chyby

Jílovští si to v kabině důrazně vyříkali. Netradičně špatně hrajícího Malowaného nahradil Geletič. A vyplatilo se. Ve 49. minutě musel jeden z domácích hráčů kvůli zranění za autovou čáru. A hosté domácího oslabení využili. Po autovém vhazování se dostal míč do vápna. Tam se nejlépe zorientoval Just a vyrovnal. A za dvě minuty už Jílové vedlo. Domácí stoper podklouzl a do šance se opět dostal Just a jílovský kapitán svou desátou brankou v sezóně dostal svůj tým do vedení. Na domácí padla deka a Jílové vyrovnalo hru. Tým z Děčínska definitivně dorazil Hostovice během dvou minut. To se totiž dvakrát trefil rychlonohý Kurty a rozhodl o osudu utkání. Pět minut před koncem pak skóre kosmeticky upravil Arnošt Černohorský. Byla to však slabá náplast na jinak srdnatý výkon posledního celku tabulky proti druhému.


Ohlasy k zápasu

SK Pronako Hostovice
Jan Deutsch, trenér FK Hostovice: "Výsledek je pro nás krutý. Jílové tu nepředvedlo nic převratného, přesto nám dalo čtyři branky. Rozhodl rychlý obrat hostů na začátku druhé půle. Klukům nemůžu nic vytknout, sehráli dobrý zápas. I soupeř nás po utkání pochválil."

FK Jílové
Ondřej Barilla, trenér FK Jílové: „Dnešní utkání ukázalo stinnou stránku našeho týmu. Pokud se nedaří, nejsou naši hráči schopni se kousnout, semknout a bojovat! To, že druhý poločas se otočil, je dobré z hlediska bodů a umístění v tabulce. Ale tvoříme nový tým s mladými hráči a proto musíme každý přehodnotit, jak a proč se chovat lépe k sobě a co udělat lepšího pro tým, aby byl úspěšný. Jinak musím pochválit domácím tým za bojovnost a myslím, že jejich umístění v tabulce neodpovídá kvalitě a předvedené hře, kterou svou bojovností předvádí. Každý tým bude mít na jejich hřišti velké starosti."

Sestava:

SK Pronako Hostovice: V. Dvořáček - D. Bude , V. Hodek (46. M. Křesánek) , J. Dvořák - J. Pokorný (52. M. Novák) , M. Tovara (59. A. Černohorský) , P. Sibal, J. Langer - M. Gajdoš (73. F. Harciník) , J. Štolba, T. Štorc (83. V. Fajt)
FK Jílové: J. Vosecký - S. Malowanyj (33. S. Geletič) , T. Kořínek, O. Michl, T. Reichelt - J. Kolář (55. J. Janda) , T. Farkaš, A. Čermák, T. Feled - D. Kurty, M. Just
 

Góly: 27. T. Štorc , 85. A. Černohorský - 49. M. Just , 51. M. Just , 77. T. Reichelt , 78. D. Kurty

ŽK: 85. D. Bude - 85. J. Vosecký

Zdroj: www.fotbalunas.cz

Zpět