Jílové neoslnilo, roli favorita ale splnilo

04.05.2016 11:37

Poslední Hostovice předvedly srdnatý výkon. Přesto prohrály 2:4.

Jílové bylo v prvním poločase bídné

Hosté, kteří museli hrát na straně, která je do kopce, první poločas promarnili. Domácí byli lepší, na jejich straně byla agresivita a důraz. Naopak hostům chyběla bojovnost a chuť. Prvních 45 minut neměl výkon Jílového z fotbalem nic společného. Hostovice se dostaly do velké šance, tu ale zlikvidoval Vosecký. Hosté si tak dlouho koledovali, až v 27. minutě přišel trest. Ondřej Michl chtěl odkopnout míč, ale trefil jen záda Štorce a míč zapadl za bezmocného Voseckého. Do kabin tak šli za těsného vedení zaslouženě domácí fotbalisté.

Hostovice doplatily na chyby

Jílovští si to v kabině důrazně vyříkali. Netradičně špatně hrajícího Malowaného nahradil Geletič. A vyplatilo se. Ve 49. minutě musel jeden z domácích hráčů kvůli zranění za autovou čáru. A hosté domácího oslabení využili. Po autovém vhazování se dostal míč do vápna. Tam se nejlépe zorientoval Just a vyrovnal. A za dvě minuty už Jílové vedlo. Domácí stoper podklouzl a do šance se opět dostal Just a jílovský kapitán svou desátou brankou v sezóně dostal svůj tým do vedení. Na domácí padla deka a Jílové vyrovnalo hru. Tým z Děčínska definitivně dorazil Hostovice během dvou minut. To se totiž dvakrát trefil rychlonohý Kurty a rozhodl o osudu utkání. Pět minut před koncem pak skóre kosmeticky upravil Arnošt Černohorský. Byla to však slabá náplast na jinak srdnatý výkon posledního celku tabulky proti druhému.

Jan Deutsch, trenér FK Hostovice: "Výsledek je pro nás krutý. Jílové tu nepředvedlo nic převratného, přesto nám dalo čtyři branky. Rozhodl rychlý obrat hostů na začátku druhé půle. Klukům nemůžu nic vytknout, sehráli dobrý zápas. I soupeř nás po utkání pochválil."

FK Jílové
Ondřej Barilla, trenér FK Jílové: „Dnešní utkání ukázalo stinnou stránku našeho týmu. Pokud se nedaří, nejsou naši hráči schopni se kousnout, semknout a bojovat! To, že druhý poločas se otočil, je dobré z hlediska bodů a umístění v tabulce. Ale tvoříme nový tým s mladými hráči a proto musíme každý přehodnotit, jak a proč se chovat lépe k sobě a co udělat lepšího pro tým, aby byl úspěšný. Jinak musím pochválit domácím tým za bojovnost a myslím, že jejich umístění v tabulce neodpovídá kvalitě a předvedené hře, kterou svou bojovností předvádí. Každý tým bude mít na jejich hřišti velké starosti."

Sestava:

SK Pronako Hostovice: V. Dvořáček - D. Bude , V. Hodek (46. M. Křesánek) , J. Dvořák - J. Pokorný (52. M. Novák) , M. Tovara (59. A. Černohorský) , P. Sibal, J. Langer - M. Gajdoš (73. F. Harciník) , J. Štolba, T. Štorc (83. V. Fajt)
FK Jílové: J. Vosecký - S. Malowanyj (33. S. Geletič) , T. Kořínek, O. Michl, T. Reichelt - J. Kolář (55. J. Janda) , T. Farkaš, A. Čermák, T. Feled - D. Kurty, M. Just

Góly: 27. T. Štorc , 85. A. Černohorský - 49. M. Just , 51. M. Just , 77. T. Reichelt , 78. D. Kurty

ŽK: 85. D. Bude - 85. J. Vosecký

Zdroj: www.fotbalunas.cz