Jiříkov - SK Pronako Hostovice 2:3 p. (1:0) - Jiříkov zachraňoval bod v hodině dvanácté

07.09.2016 17:53

Jiříkov zachraňoval bod v hodině dvanácté

Nováček soutěže bral bod, Hostovice byly trochu zklamané.

Hostovice nedávaly šance. A pykaly
V Jiříkově se v 1. kole představily dva týmy, které ještě v minulé sezóně hrály zcela odlišnou soutěž. Hostovice si vyzkoušely I.A třídu a i když ostudu neudělaly, sestoupily. Naopak Jiříkov vyhrál na Děčínsku okresní přebor a na postup do vyšší soutěže kývl.

Lépe začali hosté, kteří si v úvodu vytvořili tři slibné šance. Ale ani z jedné příležitosti nic nebylo. A tak se potvrdilo staré a známé pravidlo nedáš dostaneš. Pět minut před poločasem se do zakončení dostal Štěpánek a nemýlil se. Do kabin se tak šlo k radosti domácí publika za stavu 1:0 pro Jiříkov.

Důležitou roli hrály penalty
Sotva začal druhý poločas, měly Hostovice obrovskou šanci k vyrovnání. Ve 46. minutě si totiž Dvořák uvelebil míč na penaltový puntík. Jenže gól z toho nebyl. Jenže i tak hosté brzy skóre utkání otočili. Nejprve se v 50. minutě prosadil Tovara, když přízemní střelou z vápna překonal brankáře Čerkla. A za šest minut bylo pro Jiříkov ještě více hůř. Po standardní situace míč na zadní tyči dotlačil do sítě Štolba.

Domácí postupem času vsadili vše na jednu kartu a hnali se za vyrovnáním. Honba se povedla, v 88. minutě přišla další penalta v zápase. Jiříkovský Kryštof Novák jí proměnil a šlo se po remíze 2:2 do penaltového rozstřelu.

Hostovice byly stoprocentní
Penaltový rozstřel sednul více hostům. Hostovice proměnily všech pět pokusů, vítěznou penaltu měl na svědomí Křesánek. Po výhře 5:3 tak bod navíc putoval na Ústecko.

V dalším kole hraje Jiříkov ve Velkém Šenově, Hostovice doma hostí dalšího nováčka z Boletic.

Jiříkov
Jan Turiščev, Spartak Jiříkov:
"Soupeř byl technický a silný na míči. Měl svou kvalitu, ale zdálo se mi, že mu ke konci docházely síly. Remíza je spravedlivá. Ukázalo se, že to, co stačilo v okresním přeboru na krajskou soutěž nemusí stačit. Je to o nasazení, rychlosti a zodpovědnosti konkrétního hráče rozhodnout."

Roman Löffler, vedoucí Hostovic:
"Začali jsme dobře a měli tři tutovky. Jenže gól dal Jiříkov a my prohrávali. Ke konci domácí tlačili, nás podržel brankář Koželuh. Domácí budou asi s remízou spokojeni, my jsme možná s konečným výsledkem trošičku zklamaní."

Sestava:

Jiříkov: V. Čerkl - K. Novák, K. Herejk, R. Häusler, V. Štěpánek (75. D. Jessl) , T. Altman (65. P. Svoboda) , M. Šolc, Z. Starec (72. M. Matulík) , O. Homolka, Z. Bajan, M. Daněk
SK Pronako Hostovice: J. Koželuh - F. Harciník (60. J. Sibal) , N. Suchánek (65. M. Novák) , M. Křesánek, J. Dvořák - A. Černohorský, J. Štolba, L. Slavíček, P. Sibal - T. Štorc (46. M. Tovara) , D. Veselý

Branky: 40. V. Štěpánek , 85. K. Novák (p.) - 50. M. Tovara , 56. J. Štolba
ŽK: 41. K. Herejk , 75. R. Häusler - 64. M. Tovara , 69. J. Koželuh
Hráči zápasu: K. Novák - J. Koželuh

Rozhodčí: Formánek Tomáš - HOLLY Martin, MATERNA Jiří.