Kralovali brankáři, rozhodly penalty - TJ Čechie Horní Podluží - SK Pronako Hostovice 0:1p. (0:0)

16.11.2016 17:54

Kralovali brankáři, rozhodly penalty

V Horním Podluží se nakonec diváci branky nedočkali.

Domácím chyběli tři hráči
Na daleký výlet se vydaly Hostovice, jelikož zajížděly do Horního Podluží. Mírným favoritem byli hosté, kterým se ale na trávníku Čechie zase tak moc nedaří. Domácím zase chyběli tři vykartovaní hráči - Boštík, Drátovník a Sobota.

Od začátku se hrál vyrovnaný fotbal. Terén byl hodně měkký a postupem času se jeho kvalita zhoršila. Na hřišti se tak bojovalo, hrál se ale velmi slušný fotbal. Kralovaly obrany, v čele s oběma brankáři.

Do kabin se šlo za stavu 0:0.

Branka nepadla, šlo se do penalt
Po změně stran se pokračovalo ve stejném duchu. Šance byly na obou stranách, ale jak domácí Hoffmann, tak hostující Koželuh udrželi čistá konta. Nejblíže gólu byli na domácí straně Jirka Chaloupecký a Patrik Bandas , ale bohužel pro Čechii šly jejich střely těsně vedle.

Takže ani po posledním hvizdu sudího branka nepadla, rozhodnou musely penalty.

Koželuh vychytal druhý bod
V penaltovém rozstřelu se nakonec radovaly Hostovice. I proto, že dva domácí pokusy zlikvidoval brankář Jan Koželuh. Vítězný pokus Hostovic obstaral Milan Křesánek.

Díky dvěma bodům se Hostovice udržely na třetím místě, v dalším kole hostí trápící se Tisou. Horní Podluží je desáté, o víkendu hraje derby na půdě posledního Velkého Šenova.

TJ Čechie Horní Podluží
Martin Petružálek, trenér Čechie Horní Podluží:
S remízou jsme, vzhledem ke kvalitě soupeře, spokojeni. Jsem také spokojen s vystupováním kluků na hřišťi, protože bylo vidět, že se všichni věnovali fotbalu a nechali si svoje úlety mimo hřiště. Tento týden nás čeká derby ve Velkém Šenově, ve kterém chceme bodovat."

Roman Löffler, vedoucí SK Pronako Hostovice:
"Ze soupeře jsme měli respekt, jelikož se nám tady nikdy moc nedařilo. Dva body nakonec bereme. Bylo to vyrovnané a bojovné utkání. Ale také velmi slušné. Šance byly na obou stranách, dobře zachytali oba brankáři."

Autor: Jaroslav Zeman

TJ Čechie Horní Podluží
J. Hoffmann - J. Galata (68. M. Vavrinec) , L. Peleška, D. Hermann, V. Riedel, A. Kalista, J. Chaloupecký, M. Bulejko, F. Bužík (78. T. Kovač) , D. Čech, P. Bandas

J. Koželuh - J. Dvořák, M. Křesánek, T. Mohaupt - A. Černohorský, T. Štorc, J. Langer, P. Sibal, J. Štolba, D. Veselý (71. M. Kodat) - C. Popescu (52. L. Slavíček)