Kryštof Novák sestřelil Hostovice - SK Pronako Hostovice - Jiříkov 0:4 (0:1)

29.03.2017 17:14

Kryštof Novák sestřelil Hostovice

Fotbalisté Jiříkova vyhráli v Ústí nad Labem 4:0 a opanovali šlágr 14. kola.

Hostovice špatně začaly
Utkání Hostovice - Jiříkov se muselo hrát na umělé trávě na Střekově. Hřiště v Hostovicích totiž bylo podmáčené. Jednalo se vlastně o šlágr 14. kola, byla to přímá bitva o třetí místo v tabulce. Na podzim se ve vzájemném utkání zrodila remíza, penalty tehdy lépe zvládly Hostovice.

Hosté nastoupili s novou posilou v brance, Tomáš Hadar od úvodu utkání působil jistým dojmem. Jiříkov dobře bránil a spoléhal na rychlé protiútoky. Hostovice se naopak v utkání hledaly a prakticky se jim nic nedařilo.

Úvodní branka zápasu padla ve 44. minutě. Předcházela jí hrubka v hostovické obraně, kterou využil jiříkovský kanonýr Kryštof Novák. To už stále v brance Václav Dvořáček, který nahradil ve 24. minutě zraněného Jana Koželuha.

Do kabin si tak Jiříkov nesl těsné vedení 1:0.

Novák nasázel za 18 minut další tři branky
Do druhého poločasu nastoupily Hostovice přeci jen aktivněji. Mohly dokonce utkání rychle otočit, jelikož během několika minut dvakrát nastřelily břevno. Ale paradoxně udeřilo na druhé straně. Jiříkov podnikl rychlý protiútok, který opět zakončil Kryštof Novák.

Domácí, vědomi si špatně vedeného zápasu, vrhli všechny síly do útoku. Obrana Spartaku, v čele s Hadarem v brance, odolala. Jiříkov pak navíc během pěti minut Hostovice definitivně uzemnil.

Do otevřené obrany nejprve prchl Kryštof Novák, který v 71. minutě dovršil svůj hattrick. A v 76. minutě přidal zdecimovaným domácím čtvrtý gól. Novák dal v sezóně už patnáct branek a je druhým nejlepším střelcem celé soutěže. Hostovice pak v závěru  (86. minuta) navíc přišly o vyloučeného Dvořáka.

Hostovice tak po debaklu klesly na páté místo, v dalším kole na hřišti boletického nováčka. Jiříkov poskočil na bronzovou pozici, o víkendu ho čeká doma derby s Velkým Šenovem.

Roman Löffler, vedoucí SK Hostovice:
"Dostali jsme lekci z produktivity a pořádnou facku. Je pravda, že v zápase se nám moc nedařilo. Jiříkov dobře bránil a my se těžko prosazovali. Navíc nás trestal z protiútoků, čtyřikrát jsme neuhlídali Kryštofa Nováka."

Jiříkov
Jan Turiščev, fotbalista Spartaku Jiříkov:
"Myslím si, že tak vysokou výhru nikdo nečekal. Dík patří Hadarovi v brance, který chytal výborně. Vyšla nám naše taktika. Dobrá obrana a rychlé protiútoky."

Autor: Jaroslav Zeman

J. Koželuh (24. V. Dvořáček) - J. Dvořák, P. Mecl (65. D. Veselý) , T. Mohaupt (83. J. Vondruška) - P. Lank, P. Sibal (46. M. Novák) , T. Štorc, M. Tipan (78. M. Kodat) , A. Černohorský, J. Langer - J. Štolba

Jiříkov
T. Hadar - M. Šolc (26. D. Jessl), K. Novák, V. Štěpánek (81. M. Daněk) , J. Bajan, Z. Bajan (68. P. Svoboda) , D. Šolc, Z. Starec (88. M. Šikýř) , O. Homolka, M. Stodola, T. Altman (68. M. Heinrich)

Branky: 44. K. Novák , 54. K. Novák , 71. K. Novák , 76. K. Novák
ŽK: 6. P. Mecl , 74. M. Novák - 8. T. Hadar , 29. O. Homolka , 64. Z. Bajan , 74. M. Šikýř
ČK: 86. J. Dvořák

Hráči zápasu: K. Novák , T. Hadar
Rozhodčí: Trojan Michal - MAREŠ Jaroslav, OBORNÍK Jaroslav.

Zdroj: www.fotbalunas.cz