Mojžíř se na výhru v derby s Hostovicemi řádně nadřel

01.04.2016 11:33

Emoce, vyloučení, obrat ve skóre a napětí až do posledních minut nabídlo v prvním jarním kole derby Mojžíře s Hostovicemi.
 

Z něho vyšli jako vítězové domácí fotbalisté. „Ale nadřeli jsme se, některé hráče jsem na hřišti nepoznával," povídal sekretář Mojžíře Josef Kolankiewicz.

Hostovice byly v poli lepší
 

V první půli měli domácí nohy svázané nervozitou, ze které pramenily laciné chyby. „Trápili jsme se, bylo to upracované. Musím uznat, že byly Hostovice lepší, v poli nás přehrávaly," řekl Kolankiewicz.

Ve 12. minutě využil chybu brankáře Kubce pohotový Gajdoš, který dorazil míč do brány. O deset minut později vyrovnal skóre precizně provedeným trestným kopem Vitásek.

„Více jsme toho neměli, hráči byli nervózní, začali jsme hrát až po velké šanci soupeře, kdy skončil tečovaný míč na tyči a brankář ho vytáhl na rohový kop," popisoval sekretář Kolankiewicz.

Nepotrestané zranění Štorce
 

Podobně viděl duel i vedoucí mužstva Hostovic Roman Löffler. „Nastoupili jsme odpovědně a ve 12. minutě jsme šli zásluhou Gajdoše do vedení. Vzápětí mohl přidat druhý gól Pokorný, který šel sám na brankáře, ale trestuhodně neproměnil. Ve 22. minutě pak domácí srovnali, ale dál jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem," povídal.

Po hodině hry nasměroval Mojžíř ke třem bodům Tichovský, který vyhrál souboj s brankářem Koželuhem. „Pak padaly karty, měli jsme přesilovku, tlačili jsme se do šestnáctky, kde se po pěkné akci prosadil tvrdou střelou Sikora," měl radost Kolankiewicz.

Poslední slovo měli hosté, více než snížit se jim už ale nepovedlo. „Zápas hodně ovlivnilo vyloučení Sibala, v závěru už nám chyběly síly, ale přesto jsme měli šance. Kaňkou na utkání bylo zranění Štorce, který musel po jednom ze soubojů s roztrženou tváří do nemocnice. Sudí ten zákrok nijak nepotrestal," kroutil hlavou Roman Löffler.

Mojžíř - Hostovice 3:2 (1:1)


Branky: Vitásek, Tichovský, Sikora - Gajdoš, Pokorný. Rozhodčí: Matys. ŽK: 1:6. ČK: 0:1 (Sibal). Diváci: 210.
Mojžíř: Š. Kubec - Králik, Jankovský, Růžek, Chrudimský - Zabloudil (78. Sládeček), Sikora, Fiala, Vitásek - Tichovský (82. Sukama), Kmec (46. Mach).
Hostovice: Koželuh - Bude, Dvořák, Hodek, Sibal - Novák, Langer, Gajdoš, Křesánek (67. Štolba) - Štorc (74. Šabani), Pokorný.
 

Zdroj: https://ustecky.denik.cz/fotbal_region/mojzir-se-na-vyhru-v-derby-s-hostovicemi-radne-nadrel-20160331.html

Zpět