Náš Kála z Balticflory do Combixu

08.09.2015 11:05

Přestupová bomba! Combix posílí gólman Kalina z Balticflory

Ústí n. L. - Obrovská přestupová bomba vybuchla v kádru futsalového Combixu Ústí. Tým účastníka druhé ligy posílí velezkušený gólman Jan Kalina z teplické Balticflory, která se v minulém týdnu odhlásila z nejvyšší soutěže.

Brankář Jan Kalina.

Brankář Jan Kalina. Autor: Deník/ František Bílek

Kalina byl dlouholetou oporou Vlků, nastupoval za ně od roku 2008 a s Teplicemi se stal čtyřnásobným vicemistrem republiky. V 1. lize odehrál 169 utkání, ve kterých vstřelil tři branky a na pět přihrál. V Ústí nad Labem bude od nové sezony působit jako hrající kouč.

Celek Combixu bude trénovat společně s Kazachem Aibekem Mukanovem, který také přichází z Teplic. V ČR působí od roku 2008 a byl u samotných začátku Balticflory. V její první sezoně za ni hrál divizi, poté pracoval v klubu jako asistent Ruie Guimaraese a Andreje Komarova a také jako překladatel. Zažil spoustu trenérů z různých futsalových škol. V začátcích působil v Kazachstánu, v kádru několikanásobného účastníka Ligy Mistrů Tulpar Karaganda.

"Oběma přejeme spoustu úspěchů a věříme, že náš tým pod jejich vedením dosáhne dlouhodobého cíle, kterým je postup do nejvyšší soutěže," řekl pro web Combixu manažer Lukáš Vobecký.
Zdroj: https://ustecky.denik.cz/ostatni_region/prestupova-bomba-combix-posili-golman-kalina-z-balticflory-20150908.html