Sen se stal skutečností. Hostovice slaví triumf

10.06.2015 07:25

Fotbalisté Hostovic porazili Chlumec 5:2, o vítězství v 1.B třídě už je nikdo nepřipraví

Srbice

Dokázali to! Fotbalisté Hostovic vystoupali ve své třetí sezoně v krajské 1.B třídě až na vrchol. V Srbicích porazili domácí Chlumec 5:2 a dvě kola před koncem soutěže už je z čela tabulky nemůže nikdo sesadit. Svěřenci trenéra Jana Deutsche mají šestibodový náskok na druhý Velký Šenov, se kterým mají i lepší vzájemný zápas.

„Je to historický okamžik pro celé Hostovice. Po zápase jsme to trochu zapili, ale hlavní oslavy vypuknou až 27. června, na dokopné,“ řekl vedoucí družstva Roman Löffler.

K definitivní jistotě prvenství potřebovaly Hostovice nad Chlumcem zvítězit. „Poslední krok bývá nejtěžší,“ varoval před duelem Löffler. A jak se ukázalo, měl pravdu. Už v 1. minutě musel totiž hostující gólman Dvořáček čelit pokutovému kopu. „Ten ale bravurně zlikvidoval a to nám pomohlo. Pak jsme převzali iniciativu a do přestávky dali tři góly. Pak už bylo o vítězi jasno a druhý poločas se jen dohrával,“ povídal Roman Löffler.

Menší komplikace přišla ve druhé půli, kdy Chlumec snížil na 1:3. „Ale přidali jsme další dvě branky. V závěru, za stavu 5:2, pak ještě Dvořáček chytil jednu penaltu,“ chválil vedoucí týmu hrdinu zápasu.

Komplimenty hostujícímu brankáři složil i kouč Chlumce Petr Škvor. „V utkání jsme neproměnili dva pokutové kopy, brankář Dvořáček se vyznamenal. Hosté byli lepším týmem. My se s horkem vypořádali výrazně hůře, byli jsme pomalejší. Zkusili jsme tři dorostence, aby věděli, jaké je hrát s dospělými a všichni ukázali, že se s nimi dá do budoucna počítat. Hostovicím gratulujeme k prvnímu místu,“ dodal trenér poražených.

Chlumec Hostovice 2:5 (0:3). Branky: Škoda, L. Mach Guth 2, Hodek, Zoubele, Dvořák. Rozhodčí: Bretschneider. ŽK: 2:2. Diváci: 40.

Chlumec: Kubec M. Semenský (46. Sak), P. Semenský, Švanda, Horváth (69. Šturma) Škoda, L. Mach, M. Škultéty, Drábek Weber, Šulc.

Hostovice: Dvořáček Uxa (80.Vondruška), Bude, Guth, Dvořák Langer, Štorc, Černohorský, Sibal (65.Harciník) Varga, Hodek (46.Zoubele).