SK Plaston Šluknov - SK Pronako Hostovice 1:2 p. (0:0) - Šluknov po sestupu vydřel první bod

22.09.2016 16:40

Šluknov po sestupu vydřel první bod

Hostovice byly blízko vítězství, scházely dvě minuty...

První poločas branky nepřinesl
Na pěkném stadionu ve Šluknově přivítal domácí Plaston fotbalisty Hostovic. Oba týmy hrály před rokem I.A třídu, ale do nové sezóny daleko lépe vstoupily Hostovice. Domácí totiž v prvních dvou kolech nebodovali.

A první poločas žádnou branku nenabídl. Mírně lepší byly Hostovice, ale do kabin se šlo za bezbrankového stavu 0:0.
 

Veterán Čmugr vyrovnal v hodině dvanácté
Pět minut po změně stran udeřily jako první Hostovice. Do černého se trefil Štolba. Ten využil dlouhého výkopu brankáře Kaliny a hlavičky jednoho ze spoluhráčů. Šluknov se musel tlačit dopředu. A v jeho obraně vznikala okénka. Hosté mohli domácí dorazit. Obrovské šance měl Štolba, Koželuh, nebo Slavíček. Ale ani z jedné příležitosti pro hosty potřebná gólová pojistka nevyšla.
A tak přišel zákonitě trest. V 89. minutě Polák nacentroval do vápna. Míč se ocitl před Čmugrem, který podél Kaliny posunul do sítě. Šluknov tak vyrovnal v hodině dvanácté a šlo se na penalty.
 

Kalina vychytal bod navíc
V penaltovém rozstřelu kraloval brankář Jan Kalina. Ten vychytal hned tři šluknovského pokusy. Vítěznou branku Hostovic obstaral Popescu, poslední pokus za domácí naopak neproměnil Kirchner.

Hostovice tak mají sedm bodů a jsou na třetím místě, Šluknov je s jedním bodíkem předposlední. V dalším kole mají Hostovice doma Union Děčín, Šluknov čeká zajímavé derby ve Velkém Šenově.
 


Ohlasy k zápasu

SK Pronako Hostovice
Jan Deutsch, trenér SK Hostovice:
"Opět jsme cestovali na Šluknovsko. A opět z toho byly dva body. Ale měli jsme vyhrát, hlavně ve druhém poločase tam byly obrovské šance, které mohly rozhodnout. V penaltách nás podržel brankář Kalina."

Sestava:

SK Plaston Šluknov: J. Jirchář - Z. Kirchner, M. Polák, O. Schneider, J. Mládek, T. Knížek, J. Hajduk, P. Svoboda, R. Stelmaščuk (35. M. Koukol) , P. Horák, Z. Ticháček (80. L. Čmugr)

SK Pronako Hostovice: J. Kalina - J. Dvořák, M. Křesánek, F. Harciník - T. Mohaupt, J. Langer (68. R. Steklý) , P. Sibal, L. Slavíček - C. Popescu, D. Veselý (37. J. Koželuh) - J. Štolba

Branky: 88. L. Čmugr - 50. J. Štolba
ŽK: 21. R. Stelmaščuk , 30. P. Svoboda , 56. T. Knížek - 15. J. Dvořák , 60. J. Langer
Hráči zápasu: P. Siba
Počet diváků: 140
Rozhodčí: Šefčík Josef - DVOŘÁK Martin, MAREŠ Jaroslav

Zdroj: www.fotbalunas.cz

Zpět