SK Pronako Hostovice - Spartak Boletice n/L 5:1 (2:1) - Nováček z Boletic zlepši hru. Ale opět dostal pět branek

07.09.2016 18:00

Nováček z Boletic zlepši hru. Ale opět dostal pět branek

První vítězství za tří body mají Hostovice, naopak Boletice jsou bez bodu poslední.

A trefil se opět Rohlíček
Favorit byl v utkání Hostovice - Boletice jasný. Byl jím domácí celek, který v minulém kole přivezl dva body z Jiříkova. A v minulé sezóně hrál I.A třídu. To nováček z Boletice zažil pravý křest ohněm, ve svém prvním zápase v krajské soutěži prohrál doma s Trmicemi 1:5.

Úvod utkání byl docela vyrovnaný, Hostovice měly mírnou převahu. První branka padla ve 30. minutě, když se po hezké akci prosadil Dominik Veselý, hosty pak v jednom případě zachránilo břevno. Boletice sázely na brejkové situace. A jedna jim vyšla ve 36. minutě, když vyrovnal Josef Rohlíček. Z gólů se Spartak radoval tři minuty. Pak přišel rohový kop domácích, který gólově zužitkoval obránce Arnošt Černohorský. Za stavu 2:1 se šlo do kabin.

Koželuh předvedl důležitý zákrok
Po změně stran Boletice dál bojovaly. A byly blízko vyrovnání. Už, už zvedali hosté ruce nad hlavu, ovšem jistému gólu zabránil parádní zákrok Jana Koželuha. Tady se lámal chleba. V 64. minutě se navíc k přímému kopu postavil Dvořák a Jiří Vorel na jeho střelu nedosáhl.

Boletice tak musely vrhnout všechny síly do útoku. Jenže jejich bodové šance definitivně odstřelil v 79. minutě Dominik Veselý. Tři minuty před koncem pak využil protiútok Černohorský a uzavřel na konečných 5:1 pro Hostovice.

V dalším kole hrají Hostovice ve Šluknově, Boletice doma hostí Velký Šenov.

Roman Löffler, vedoucí SK Hostovice:
"Po první brance jsme se uchlácholili, naštěstí to v poločase bylo 2:1. Za tohoto stavu nás podržel brankář Koželuh. Pak přišel gól z přímého kopu a ten rozhodl. Výsledek je krásný, ale hra ještě není podle našich představ."

Boletice n./L.
Miloslav Šindelář, hrající předseda Spartak Boletice n. L.:
"Výsledek je sice stejný, jako v předchozím kole. Ale herně to bylo jiné. Do stavu 1:2 to bylo vyrovnané, ve druhém poločase jsme nedali obrovskou šanci na vyrovnání. Pak asi přišel trochu laciný gól z přímáku a po čtvrtém bylo hotovo. Překvapilo mě, že se dalo s Hostovicemi hrát."

Sestava:

SK Pronako Hostovice: J. Koželuh - M. Křesánek, F. Harciník (65. J. Sibal) , J. Dvořák - P. Sibal, L. Slavíček, A. Černohorský - M. Kodat, D. Veselý (85. R. Steklý) , M. Tovara, J. Langer
Boletice n./L.: J. Vorel - J. Rohlíček, T. Beutler, J. Klaban, L. Rantfner, P. Znojemský, M. Švec, M. Bernat (67. P. Procházka) , S. Šorm, M. Šindelář (85. M. Novák), M. Ženíšek
ŽK: 86. J. Dvořák - 27. J. Rohlíček , 66. T. Beutler
Hráči zápasu: D. Veselý , A. Černohorský