SK Pronako Hostovice - Union Děčín 7:2 (4:1) - Hostovice byly v plné síle a sestřelily děčínský Union

22.09.2016 16:51

Hostovice byly v plné síle a sestřelily děčínský Union

Čtyřikrát se trefil domácí Tomáš Štorc.

Očipka nedal penaltu. A nastartoval tím soupeře
Utkání sedmibodových Hostovic a šestibodového Unionu Děčín se muselo odehrát v Ústí nad Labem na umělé trávě. Hostovické hřiště totiž bylo pod vodou. Domácí se na tým z Bynova sešli prakticky v nejsilnějším možném složení.

Do utkání mohli lépe vstoupit hosté. Nejprve se podařil malý závar v pokutovém území Sobotkovi, v dalším pokusu si už dobře kryl míč a byl sražen. Nařízený pokutový kop však Očipka, snad i z důvodu lehkého podklouznutí, neproměnil. Jeho střelu doprostřed branky gólman vyrazil. Kalina tak chytil čtvrtý pokutový kop za poslední dva zápasy.

Tato situace domácí nakopla, ti začali na trávníku kralovat. Po čtvrt hodině hry napřáhl Štorc a Jeřábek se zbytečně proletěl - 1:0. V 19. minutě se Humlíček neuchýlil pouze k obrannému odkopu a pokusil se hrát konstruktivně, což hrubě nevyšlo. Míče se zmocnil Štolba a dal na 2:0. Ve 28. minutě stejnou chybu jako Humlíček udělal i Marcel Němec a domácí z brejku díky Štorcovi zvýšili na 3:0.

Hostům se navíc postupně zranili Sobotka, Humlíček a Marcel Němec. Naděje hostům svitla ve 35. minutě, kdy si pár rychlých přihrávek vyměnili Očipka s Murdychem, který na konci akce opět mířil přesně - 3:1. Jenže za dvě minuty Kalina našedl dlouhým výkopem Štorce, který se řítil na Jeřábka. Ten možná trošičku zaspal a stal se tak lacinou kořiští hostovického střelce - 4:1.

Po změně stran se role neobrátily
Po hodině hry se domácím povedla další pěkná akce přes děčínskou pravou stranu. Následně poslali míč skrz celé vápno a na zadní tyči byl opět připraven Štolba dorážet do prázdné branky - 5:1. Za hosty pak ještě snížil opět Murdych. Přesným pasem ho našel Očipka a děčínský střelec se prosadil netradičně hlavou.

V 78. minutě vymyslel Eichelmann minelu ala Humlíček a Marcel Němec a domácí Štorc dotlačil míč za čáru - 6:2. V 81. minutě Hostovice Union dorazily, když se pěkně prokombinovaly před vápno a následný míč, který poslal před branku Černohorský, si Jan Němec srazil do sítě 7:2.

Hostovice jedou v dalším kole do Trmic, Union Děčín doma hostí Velký Šenov.

Roman Löffler, vedoucí SK Hostovice:
"S výkonem a výsledkem panuje spokojenost. Čekali jsme od soupeře víc. Asi nám více sedla umělá tráva. Bylo to zasloužené vítězství bez větších problémů."

TJ Union Děčín
Libor Eichelmann, vedoucí TJ Union Děčín:
"Hra po pravé straně neexistovala, levá strana to zkoušela, ale marně, středem to také nešlo. Brankář tentokrát pouze vyndával míče ze sítě, obrana vyhořela, záloha byla namalovaná a Očipka s Murdychem to sami neuhrají. Můžeme se vymlouvat na nepřízeň osudu, zranění hráčů, ale pravda je taková, že jsme byli ve všem horší. Nedokázali jsme se ani přiblížit k výkonu z minulého týdne a Hostovicím jsme nebyli důstojným soupeřem."

Sestava:

SK Pronako Hostovice: J. Kalina - F. Harciník, P. Sibal (62. N. Suchánek) , T. Mohaupt, J. Dvořák, M. Křesánek - J. Štolba, A. Černohorský (87. N. Šabani), T. Štorc, J. Langer (82. J. Sibal) - C. Popescu (46. D. Veselý)
TJ Union Děčín: S. Jeřábek - T. Humlíček (25. J. Mrváň) , Z. Brázdil, M. Němec (32. M. Zvolský) , J. Nedvěd - L. Eichelmann, J. Sejkora, M. Huček - F. Sobotka (20. J. Němec) , J. Murdych, P. Očipka (90. L. Syrovátka)

Branky: 15. T. Štorc , 23. J. Štolba , 31. T. Štorc , 42. T. Štorc , 62. J. Štolba , 79. T. Štorc , 81. A. Černohorský - 39. J. Murdych , 72. J. Murdych
ŽK: 10. P. Sibal
Hráči zápasu: T. Štorc , J. Langer - J. Murdych .
Rozhodčí: Topinka Josef - MATAS Martin, DOLEŽAL Marek

Zdroj: www.fotbalunas.cz