· 4 listopad v 17:36 ·

MSK Trmice - SK Hostovice 2:6 (0:3)
branky: Novák 2, Dvořák, Štolba, Veselý, Křesánek

Dnes dopoledne se odehrálo očekávané trmické derby. Pro některé příznivce hostovického fotbalu asi nejdůležitější souboj sezóny.
Hostovice nastoupily opět v poněkud slepované sestavě, domácí celek na tom ale rozhodně nebyl o nic lépe. To na náboji utkání ovšem nijak neubralo....
První poločas výsledkově ovládla hostovická banda, když po necelé půlhodince hry vedla zaslouženě 0:3. Zbytek poločasu si ale výrazně koledovala.
Nejdříve utekl Křesánek, došel až do vápna a tam se nechal chytře zfaulovat domácím bekem. K penaltě se postavil kapitán Dvořák a to pak je hned jasné, jak to skončí. Synonymum pro slovo jistota, to je Náš Jára. 0:1.
U druhé a třetí branky hrál hlavní roli nesmrtelný Míša Novák. Nejdřív se postavil k trestnému kopu. Postavil si míč a elegantně přes zeď nedal gólmanovi šanci. 0:2.
Jestli doteď Hostovičtí dávali pěkně góly, tak to bylo nic oproti tomu, co ukázal Novák se Štolbou při třetí brance. Z půlící čáry až do vápna díky několika narážečkám těchto dvou borců. Z protihráčů si udělali kuželky a Štolba v klidu uklízí. 0:3.
Zbytek poločasu a hlavně začátek půle druhé už tak veselý nebyl. Trmickým se podařilo snížit na 2:3 a rázem bylo zase o co hrát. Jenže my si schovali ještě další tři fíky. Nejdřív opět Novák z trestného kopu, když mu výrazně pomohla teč jednoho z hráčů ve zdi. Pak Křesánek díky presingu vybojoval míč pro Veselého, který si chladnokrevně poradil s gólmanem. V poslední minutě pak přišla ještě sladká tečka pro Křesánka, který z trestného kopu uklidil na vzdálenější tyč.
Hostovice dnes celkem netypicky skórovali ze standardních situací. Výhra je velmi příjemná, jak už to při derby bývá. Můžeme se radovat, že klíč zůstává dál na správném místě, tedy nahoře na kopci v Hostovicích.